Bakyapı, Son Dört Yılda 6 Binin Üzerinde Konut Üretti

Yeni bir yaşamın kapılarını aralamayı hedefleyen Bakyapı, yeni projelerine hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Demirtaş bölgesinde Prestij Optimum’un devamı niteliğindeki yeni projesi Prestij Hayat’a start verdi. Yılda ortalama bin konutun anahtar teslimini yapan Bakyapı, 2013’ün başından bu yana 6 binin üzerinde konut üretti.

Bakyapı, Bursa’dan İstanbul’a ve Konya’ya kadar geliştirdiği ‘Prestij’ serisi ile Türkiye’nin güvenilir konut markalarından biri haline geldi. Bu yıl da projelerine hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Bursa’da 62 bin metrekare arazi üzerine konumlandırdığı, 1517 konut ve 29 ticari alandan oluşan sosyal donatılı yeni projesi Prestij Hayat’ın yapımına başladı. Prestij Optimum’un devamı niteliğinde olan proje tamamlandığında Demirtaş bölgesinde toplamda 2500 konuta ulaşmış olacak. Bölgedeki toplam hasılat öngörüsü ise 350 milyon lira civarında.  Bursa dışında İstanbul, Çanakkale, Sakarya ve Konya’da tamamlanan projeleri var. İstanbul’da 2392 ,Konya’da 642 konutluk sosyal donatılı projeler hayata geçirildi. Ayrıca  Bakyapı, yaşam alanları oluşturmanın yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkıyor. İstanbul Esenyurt'ta Bakyapı İlköğretim Okulu’nu tamamladı. İkinci okul projesinin temellerini ise İnegöl’de attı.

Bakyapı’nın en önemli özelliklerinden biri projelerinde kullandığı bazı malzemeleri kendisinin üretiyor olması. Bünyesindeki firmalardan ikisi ciro ve vergi bazında Bursa’nın ilk 100 firması arasında yer alıyor. Toplam 600 kişi istihdam ediyor. Bu rakam tedarikçilerle binin üzerine çıkıyor. İnşaat sektörüne 1990 yılında Bursa’da giriş yapan Bakyapı, o günden bu yana sektördeki teknolojileri takip ederek, üst düzey koşullara sahip konut projeleri üretmeye odaklandı. Zamanla personel kapasitesini artırarak kurumsal bir yönetim modeli benimsedi. 2000’li yılların başından bu yana ‘Prestij’ adı altında marka projeler üretiyor.

İmza attığı projelerde yatırımcılara kazancın yanı sıra, yeni bir yaşamın kapılarını aralamayı amaçlıyor. Projelerinde tüketici memnuniyetine odaklanıyor. Geliştirdiği tüm projelerde mimari tasarımdan işçiliğe kadar geniş bir yelpazede hizmet veriyor.

Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör:

“Bakyapı olarak sorunsuz projelere imza atıp ‘mutlu ev sahipleri profili’ oluşturmayı hedefliyoruz. Devam eden başarılı performansımız; güven, bulunduğu lokasyona ve araziye uygun proje geliştirme, sürdürülebilirlik, yenilik ve hızlı üretim olmak üzere beş etkene dayanıyor. İmza attığımız projelerimizle yatırımcılarımıza kazancın yanı sıra, yeni bir yaşamın kapılarını aralıyoruz.”

Tarih : 01.06.2017