Bakyapı, Bursa Osmangazi'ye Yeni Bir ‘Prestij’ Daha Kazandırıyor

Projeleriyle gayrimenkul sektörüne huzurlu yaşam alanları kavramını kazandıran BAKYAPI, Bursa’da "planlı yaşam konseptiyle"  büyük bir projeye daha imza atıyor. Prestij serisiyle konut sektöründe güvenin sembolü olarak yer edinen şirket, Bursa Osmangazi Demirtaş’ta başlattığı Prestij Hayat projesi ile 17 blokta, 1516 konut ve 29 ticari alandan oluşacak planlı yaşam konseptini bölgeye kazandıracak. Her metrekaresinde verimli kullanım alanları sağlayan 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinden oluşan projenin ilk etabı, Nisan 2019'da teslim edilecek.

BAKYAPI, gayrimenkul sektörünün parlayan yıldızı olan Bursa'da inşa ettiği prestij serisi projelerine bir yenisini daha ekliyor. İmza attığı her projede sektöre ilkleri kazandıran BAKYAPI’nın Osmangazi Demirtaş'ta 400 milyon TL'lik yatırımla 62.000 metrekarelik arazi üzerine inşa edeceği 17 blok 1516 konuttan oluşan Prestij Hayat projesinde, dairelerin tamamı 3+1 ve 2+1 Aile tipi iki  banyolu dairelerden oluşuyor.

0.69 oranıyla 10 yıl vadeye kadar hazır kredi imkânı sunan şirket, daire fiyatlarının 189 bin TL'den başladığının özellikle altını çiziyor. Nisan ayı başında projenin satışa sunulmasına rağmen 3'te 1'lik satışla başarılı bir performans sergilenen projenin ilk etabı Nisan 2019'da, ikinci etabı ise Ekim 2019'da teslim edilecek. 

Yatırımcısına yine yüksek kazanç sağlamasıyla öne çıkan projede, çok çeşitli sosyal ve sportif konfor sunulduğunu belirten Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, Prestij Hayat projesiyle Bursa'nın adeta yeniden inşasında en büyük katkıyı sağlayacaklarını özellikle vurgulayan Bakgör;

"Referandum sonuçlarının olumlu etkilerini çok hızlı almaya başladık"

Konut sektöründeki satışlarının ciddi bir yükselen tablo sergilediğine de değinen Veysel Bakgör, vadelerde 0.69 oranıyla  10 yıllık kredi kullandırılması olanağı sunulmasının satışlara en büyük katkıyı sağladığına işaret etti. Bakgör, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Makul seviyede oranlı krediler, uzun vade olanağıyla sunulduğunda sektörü canlandırarak, sabit gelirli grubu harekete geçirdi. Ayrıca fiyat aralığı, markaya güven ve ödeme avantajları da satış yönlü hareket sağladı. Bursa konut fuarının ilk gününde bir yabancı yatırımcı ile 50 dairelik satış protokolünü imzaladık. Vadeler ve faiz oranları korunduğu takdirde, inşaat sektörü 2017 yılını rekorla kapatabilir”

Tarih : 01.04.2017